(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Wystawy prac pani Krystyny Balin

W listopadzie i grudniu 2018 r. po raz kolejny prezentujemy prace pani Krystyny Balin – wykonane ołówkiem szkice, przedstawiające ludzi i miejsca.

Pierwsza wystawa, Wielcy Polacy, gościła w naszej szkole od maja do końca roku szkolnego: najpierw w bibliotece ZSO, potem przy głównym wejściu do budynku, a także stanowiła scenografię apelu w czasie obchodów Święta Patrona Szkoły, o czym już pisaliśmy.

Wystawa ta powróciła do biblioteki początkiem listopada, by uświetnić uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą uczciliśmy 13 listopada. Tego dnia została zaprezentowana na korytarzu II piętra gościom zaproszonym na otwarcie w ZSO im. W. Jagiełły w Łodygowicach Izby Pamięci. Także wtedy pokazano publiczności galerię rysunków pani Krystyny Balin z cyklu Gmina Łodygowice. Ludzie i miejsca. Obie cieszyły się zainteresowaniem przybyłych gości, w tym wicekuratora, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty, wójta i sołtysów gminy, radnych, dyrektorów i przedstawicieli szkół naszej gminy czy proboszcza parafii pw. Stanisława BM, a także pani Elżbiety Suchanek, której Izba wiele zawdzięcza.

20 listopada pani Krystyna Balin odwiedziła bibliotekę ZSO. Obok wystawy Wielcy Polacy, którą wraz z rodziną widziała już w czerwcu, obejrzała tu również wystawkę Gmina Łodygowice. Ludzie i miejsca. Artystka-amatorka nie kryła zadowolenia z faktu i sposobu eksponowania jej prac, w tym portretu Zbigniewa Herberta, którego Rok obchodzimy przez cały 2018 r. Ustanowiono go także Rokiem Ireny Sendler i Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Ich podobizny, autorstwa pani Krystyny Balin, prezentujemy w bibliotece ZSO w grudniu. Ostatnie tegoroczne wystawki tematyczne poświęcone są pisarzom (twórcom literatury polskiej i obcej) oraz świętym, między innymi św. Mikołajowi.

A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry