(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Wycieczka do Warszawy

W dniach 13,14,15 marca 2019 roku klasy 6, 7a i 7b udały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do stolicy Polski. W ciągu trzech dni pod opieką przewodnika, młodzież zobaczyła większość ważnych i najpiękniejszych miejsc w Warszawie. W sposób interesujący opowiadał on o stolicy i historii jej powstania. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego, z pomocą przewodnika, młodzież odtworzyła w mini przedstawieniu legendę o Warsie i Sawie.

W ciągu trzech dni zwiedziliśmy Zamek w Wilanowie wraz z ogrodami, Cmentarz na Powązkach, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski oraz Stare Miasto, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki i Techniki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza oraz wiele pięknych zakątków miasta. Przejeżdżaliśmy też Traktem Królewskim oglądając wiele zabytkowych budowli oraz słynnym warszawskim metrem.

Świetnej klasy zakwaterowanie, pyszne posiłki, znakomity humor oraz dobra pogoda przyczyniły się do tego, że mieliśmy siłę i chęci na całodniowe zwiedzanie stolicy. Wycieczka na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich uczestników, a zdobyta wiedza na pewno będzie wykorzystana w dalszej edukacji szkolnej.

BJF

powrót
Strzałka do góry