(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Dzień otwarty w naszym Liceum Ogólnokształcącym

 23 marca br. zostały otwarte bramy naszego Liceum dla gimnazjalistów. Dotarli do nas z różnych szkół i miejscowości. Byli przedstawiciele Gimnazjum z Łodygowic Dolnych, Pietrzykowic, Rybarzowic i Żywca. Mieli oni okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu naszej Szkoły, lepiej poznać obowiązujące w niej zasady, a przede wszystkim zobaczyć, jakie propozycje mamy dla nich jako przyszłorocznych pierwszoklasistów. 

Nasi goście, spacerując po korytarzach Liceum, przyglądali się pracy ratowników medycznych, rozmawiali z majorem Wojska Polskiego, wykonywali doświadczenia w pracowni biologicznej i rozwiązywali quizy z języka angielskiego. Oglądali również film promujący nasze Liceum, wsłuchując się we wspomnienia absolwenta naszej Szkoły, reżysera filmu „Dawid”. Mieli możliwość odpoczęcia w namiotach i obejrzenia zdjęć z wypraw uczestników Szkolnego Koła Turystyczno- Krajoznawczego Poszukiwacze Przygód. Odwiedzający nasze Liceum próbowali również swoich sił w szkolnym radiowęźle. Na koniec wysłuchali koncertu uczniów z naszego ZSO, wzięli udział w występie zespołu rockowego oraz skosztowali słodkości przygotowanych przez nasze licealistki i wyśmienitych kanapek pani Zosi. 

Na pamiątkę udziału w Dniu Otwartym naszego LO odwiedzający otrzymali długopisy oraz zakładki do książek. Jesteśmy przekonani, że gimnazjaliści obserwujący nasze Liceum są zadowoleni i w przyszłym roku szkolnym szkolnym, to co dziś było dla nich novum, stanie się ich codziennością. 
   

Marzanna Szymanek

powrót
Strzałka do góry