(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Dziennik obozu naukowego w Grecji w ramach SKTK „Poszukiwacze Przygód” Velica 2017

Cel wyprawy – nauka, poszukiwanie przygód i… dobra zabawa

Dzień 9 – 31.05.2017

Jak codziennie po pysznym śniadanku, wszyscy Poszukiwacze Przygód mieli chwilkę czasu dla siebie. Z racji tego, iż była piękna pogoda, postanowiliśmy wybrać się na plażę. Większość osób razem z Panem Pielą (Panem Dz) pluskało się w ciepłej wodzie Morza Egejskiego, inni grali w piłkę plażową, a reszta osób smażyła się w blasku promieni słonecznych.
Po pewnym czasie chłopcy zaczęli porywać dziewczyny i wrzucać je do wody. Te zaś próbowały się na nich zemścić lecz słabo im to wychodziło. Przez genialny pomysł Pani Mamy (Pani Dagmary) złączyliśmy siły i rzuciliśmy się na Pana Dz. Niestety nie do końca zrealizowaliśmy plan, gdyż wielki Boss wszystkich zaczął topić.
Około godziny 17 wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał na nas test z historii i geografii. Po otrzymanych wynikach okazało się, że sprawdzian poszedł nieźle.
Po obiadokolacji przygotowywaliśmy się do przedstawienia teatru greckiego. Stroje i dekoracje wykonane przez uczniów dodawały starożytno- greckiego klimatu.
Każda z grup wspaniale zaprezentowała wybrany przez siebie mit. Publiczność była pod wielkim wrażeniem, wszyscy świetnie się bawili. Po zakończeniu widowiska, zebraliśmy się ma tarasie, aby oglądnąć i pośmiać się ze zdjęć, robionych kilka dni wcześniej.
Po ustawieniu krzesełek, udaliśmy się do pokoi , by zdążyć zrobić wszystko przed ciszą nocną. Tak zakończył się dzisiejszy dzień.

 

Sandra Szulc i Karolina Kanik, kl. 3

powrót
Strzałka do góry