(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Wielkanoc w bibliotece ZSO

13 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia plastyczno-literackie Wielkanocny collage – VI warsztaty z cyklu Z miłości do książek.

W ciągu trzech godzin wzięło w nich udział łącznie trzynaścioro uczniów z klas III-VI SP oraz II G. Technikę kolażu zgłębiali na przykładzie pracy Na czytanie znajdź porę. Tworzyli kompozycje z papieru, waty, tkanin, włóczki, tworzyw sztucznych czy drewna, łącząc je z kredkami i farbami. Korzystali tym razem nie tylko z materiałów (i szablonów) przygotowanych przez bibliotekarkę czy własnych. Serdeczne podziękowania za podarowanie nam inspirujących deseniem tkanin oraz guzików należą się p. Ewie Hetnał, mamie naszych uczennic.

Na zajęciach powstały głównie kartki świąteczne, które stały się źródłem następnych artystycznych pomysłów. W czasie spotkania w bibliotece nie mogło zabraknąć utworów literackich o tematyce wielkopostnej i dotyczących Wielkanocy. Były to proza i wiersze ks. Jana Twardowskiego. Warsztatom towarzyszyła także wystawka współczesnego słowackiego druciarstwa artystycznego, związana z tradycją wielkanocną.

Wspominając twórcze spotkanie, w oczekiwaniu na nadchodzące święta składam wszystkim przyjaciołom biblioteki życzenia, by dobro i piękno pokonały zło w ludzkich sercach.

A. Duraj-Micor

powrót
Strzałka do góry