(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Tadeusz M. Płużański w SP nr 2 w Łodygowicach!


3 czerwca br. gościł w naszej szkole Tadeusz M. Płużański – publicysta historyczny, pisarz, prezes Fundacji „Łączka”, autor licznych publikacji mających na celu przywracanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Ojciec naszego Gościa, Tadeusz Płużański, był bliskim współpracownikiem rotmistrza Witolda Pileckiego.


W spotkaniu brali udział uczniowie klas ósmych z naszej szkoły i z Zarzecza. Autor „Obławy na Wyklętych” w godzinnej prelekcji przedstawił wycinek polskiej historii związany z losami żołnierzy, którzy po II wojnie światowej nie chcieli wyrzec się wolnej Polski i poddać dyktatowi Związku Radzieckiego. Żywa, barwna opowieść, wzbogacona o osobiste doświadczenia i refleksje sprawiła, że czas minął... za szybko. Pozostał niedosyt...Mamy nadzieję na ciąg dalszy!


I. Wandzel

powrót
Strzałka do góry