(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Przerwa na czytanie

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

27 października 2023 r., podczas dwóch długich przerw cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie – „Przerwa na czytanie”.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a jej celem - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, oraz zwrócenie uwagi na atrakcyjność tej formy spędzania wolnego czasu.

Na terenie naszej szkoły za przeprowadzenie akcji odpowiadał Samorząd Uczniowski z opiekunkami – Barbarą Jurkiewicz-Filiks, Wojciech Barędziak i Anną Stec-Zielińską oraz biblioteka szkolna (Danuta Lach-Mrowiec).

Przyłączyli się do niej zarówno uczniowie jak i nauczyciele, zaś najmłodszym dzieciom z grup przedszkolnych czytały uczennice z klasy siódmej.

Oto krótka fotorelacja…

powrót
Strzałka do góry