(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Nowy sztandar szkoły poświęcony!

Chorągiew od wieków jest symbolem, wokół którego gromadzi się społeczność, którą reprezentuje. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była doskonałą okazją do ufundowania nowego sztandaru szkoły, który, z inicjatywy p. dyrektora K. Chodorowskiego, podarowała nam Rada Rodziców. Plastyczną wizję opracował zwycięzca konkursu na projekt sztandaru – uczeń kl. III naszego gimnazjum J. Hopciaś, a wyhaftowały go siostry ze Zgromadzenia Karola Boromeusza z Piekar Śląskich.
11 listopada br. w czasie uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława ze Szczepanowa w Łodygowicach sztandar uroczyście poświecił ks. komandor L. Szot. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali go uczniom szkoły.

Mam nadzieję, że będzie to dla nas nie tylko piękna pamiątka świętowania tej niezwykłej rocznicy, ale również znak identyfikacji ze społecznością ZSO w Łodygowicach.

I. Wandzel

powrót
Strzałka do góry