(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Jak nie czytam

8 czerwca 2018 r. po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Jagiełły w Łodygowicach przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” W wydarzeniu – mimo przeszkód – wzięły udział 54 osoby, reprezentujące oddziały zerowe, I-II oraz IV-VI SP. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie mogli tego dnia przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę i porozmawiać o niej w czasie lekcji, w gronie rówieśników przeczytać ciekawe fragmenty. W klasie I b SP (w innych oddziałach 0-II – w poprzedzające akcję dni) bibliotekarka prezentowała teatrzyk kamishibai – „Mój  przyjaciel Kemushi” – i prowadziła zajęcia metodą czytania wrażeniowego. W godzinach 9.45-10.15 chętni wraz z opiekunami spotkali się, jak rok wcześniej, na boisku szkolnym przy placu zabaw, by poczytać i o 10:00 zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na kolejnej lekcji, podczas zajęć z bibliotekarką, uczniowie II a gimnazjum (klasy, która nie mogła wziąć udziału w wydarzeniu o 10:00 z racji udziału w spotkaniu z prawnikiem) prezentowali ulubione książki, zachęcając koleżanki i kolegów do ich poznania. Niestety, z powodu realizowanych w szkole w tym dniu projektów, w masowym jednoczesnym czytaniu nie uczestniczyło wielu autentycznie kochających lekturę – i tych najmłodszych, i najstarszych, włącznie z naszą młodą pisarką, autorką powieści „Wybrana przez księżyc”.
A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry