(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Dziedzic – Piecha – Sawicki. Warsztaty z aktorami dla nauczycieli

17 lutego 2018 r. w Gilowicach odbyły się warsztaty recytatorskie dla nauczycieli powiatu żywieckiego. W gronie kilkudziesięciu uczestniczek znalazły się panie z naszej szkoły: Dorota Bożek, Anna Duraj-Micor, Aleksandra Kania, Justyna Suchanek oraz Iwona Sokołowska, a także sześcioletnia Małgosia – gość specjalny.

Nauczycielki wzięły udział w zajęciach z dykcji z Piotrem Piechą, aktorem Teatru Ludowego w Krakowie. Obejrzały występy młodych recytatorów, omawiane następnie przez Rafała Sawickiego z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Podczas odbywających się równolegle warsztatów w grupach dla 0-III oraz IV-VII i gimnazjum nauczycielki obserwowały pracę aktorów – panów Sawickiego oraz Jerzego Dziedzica z Teatru Polskiego – z dziećmi i młodzieżą. Uczniowie Zespołu Szkół w Gilowicach uczestniczyli także w zajęciach z Piotrem Piechą oraz Magdaleną Ormaniec i szkolnym konkursie recytatorskim.

Podziękowania należą się organizatorom, w szczególności dr Agnieszce Kastelik-Herbuś za pomysł atrakcyjnych i wartościowych zajęć oraz zrealizowanie całego przedsięwzięcia. Gilowickie warsztaty to wiedza, talent aktorski i pedagogiczny oraz życzliwość prowadzących z jednej strony, możliwość doskonalenia się i radość ze spotkania z wybitnymi osobowościami – z drugiej. Czego chcieć więcej? Więcej.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w Fotogalerii na stronie sites.google.com/view/recytacja-gilowice

Anna Duraj-Micor

powrót
Strzałka do góry