(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

15 LAT FUNDACJI

13 stycznia 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się koncert z okazji piętnastolecia Fundacji Braci Golec. Podczas niego mogliśmy zobaczyć większość z jej 307 podopiecznych (poza najstarszą grupą). Imponujące brzmienia i niezwykły widok – dziesiątki skrzypków, heligonistów, śpiewaków, a wśród nich nasz powód do dumy: uczennice z klas drugich, trzeciej oraz piątych ZSO. W debiutującym na żywieckiej scenie chórze Górskiego Uniwersytetu Ludowego wystąpili z kolei... rodzice naszych uczniów! Utwory i życzenia zaprezentowane przez kultywujących regionalne zwyczaje wykonawców znalazły się na pięknej płycie „Pastorałki”, nagranej – także z udziałem naszych uczennic – w drewnianym góralskim kościele.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności debiutantom, udanych koncertu i licytacji, zorganizowanych w szlachetnym celu.

Tekst i fot. A. D.-M.

powrót
Strzałka do góry