(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Zajęcia z psami ratowniczymi

19.04.2018r. dzieci z grup 0 a i b wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z psami ratowniczymi. Psy ratownicze posiadają wyjątkową umiejętność – pracują z pełnym oddaniem i co najważniejsze, są niezwykle skuteczne, w wielu wypadkach niezastąpione.

W trakcie spotkania, dzieci miały doskonałą okazję do uzyskania wiedzy i nabycia podstawowych umiejętności, które ułatwiają bezpieczną koegzystencję z psem. Terapeuci wraz z psami uczyli najmłodszych uczniów, jak zachowywać się bezpiecznie wobec psów - co robić, gdy spotkamy obcego psa na ulicy, jak zachować się, gdy pies atakuje, co robić, aby nie prowokować psów. W trakcie zajęć dzieci przyzwyczajały się do kontaktu z psem, głaskały, karmiły. Zajęcia z psami ratowniczymi dostarczyły dzieciom pozytywnych emocji, satysfakcji z obcowania z psem, przełamały lęki.

powrót
Strzałka do góry