(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Warsztaty z rzeźbiarstwa w gr. 0 a

W styczniu 2018r. dzieci z grupy 0 a odwiedził Pan Eugeniusz Żydek, rzeźbiarz i twórca ludowy. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych z pięknej sztuki rzeźbiarstwa. Osobiście przekonali się, jak z kawałka drewna przy pomocy specjalistycznych narzędzi powstaje prosta figurka.

Był też czas na własną pracę twórczą. Dzieci malowały farbami figurki aniołków i koników. Dzięki temu chociaż na chwilę poczuły się jak prawdziwi artyści. Przygotowane rzeźby podarowały swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Ponadto uczniowie mogli podziwiać wybrane prace z pracowni pana Eugeniusza w postaci: koników, kotów, aniołów, ptaszków.

Na koniec wszystkie dzieci podziękowały Panu Eugeniuszowi za wyjątkowe spotkanie

Iwona Sokołowska

powrót
Strzałka do góry