(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Spotkanie dzieci z zerówek z ratownikami medycznymi

W piątek 18.05.2018r. zerówki odwiedzili ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego w Bielsku-Białej. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na początku ratownicy wyjaśnili, na czym polega ich praca. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktorów ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy Panom ratownikom medycznym za przybycie i bardzo ciekawe zajęcia, jak również Pani Katarzynie Styrkosz za zorganizowanie spotkania.

Iwona Sokołowska

powrót
Strzałka do góry