(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Dzień Otwarty LO 2018

23 marca 2018 r. był Dniem Otwartym Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Łodygowicach. W jego mury przybyli gimnazjaliści i ich opiekunowie z SP nr 1 Łodygowicach i z Pietrzykowic, jak również indywidualnie – z Wilkowic i Juszczyny. Podobnie jak uczniowie III klasy naszego gimnazjum, mieli oni możliwość zapoznania się ofertą liceum na rok szkolny 2018/19. Prezentacje nawiązywały do proponowanych kierunków kształcenia: dziennikarsko-prawnego, językowego, turystyczno-rekreacyjnego, biotechniczo-ekonomicznego, ratownictwa medycznego i proobronnego. Pokazy i zajęcia (jak eksperymenty, quizy, także interaktywne) odbywały się w pracowniach polonistycznej, geograficznej, biologicznej oraz języków angielskiego i niemieckiego, w radiowęźle i na stanowiskach z gośćmi specjalnymi – wojskowymi i ratownikami medycznymi. Do nauki w naszym LO zachęcały jego absolwentki. W czasie koncertu, prowadzonego w dwóch językach (po angielsku przez laureata olimpiady przedmiotowej) wystąpili uczniowie ZSO – zespół woklalno-taneczny, grupa tańca nowoczesnego oraz soliści z gimnazjum: skrzypaczka, pianista i wokalistka. Gwoździem programu był rockowy występ zespołu absolwentów ZSO, w tym LO. Po koncercie odbyło się losowanie pamiątkowych kubków. Oprowadzani otrzymali gadżety, takie jak zakładki czy długopisy, oraz skromny poczęstunek u pani Zosi. Zwiedzający szkołę mogli obejrzeć także wystawki osiągnięć uczniów w dziedzinie literatury, plastyki, sportu czy języków obcych. Dziękujemy gościom za uświetnienie Dnia Otwartego, a nauczycielom, którzy go przygotowali i czuwali nad jego przebiegiem, klasom II a G, VII a i VII b z wychowawcami oraz uczniom z klasy IV a, II b i III G – za zaangażowanie. Anna Duraj-Micor

powrót
Strzałka do góry