(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości w naszej placówce już od 1 września 2022r.!

Laboratoria Przyszłości, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 Laboratoria Przyszłości, to program którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości, to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Laboratoria Przyszłości, to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Nasza placówka wykorzystała wsparcie na zakup wyposażenia stanowisk dla uczniów w tym zakup produktów najwyższej technologii takich jak: pracownia druku 3D wraz z drukarką 3D, aparat cyfrowy Sony z akcesoriami, zestaw fotograficzny wraz z oświetleniem,  mikrokontroler, stację lutowniczą. Realizacja programu rozpocznie się z dniem 1 września 2022r.

Zakupiliśmy:

DRUKARKA 3D Skrinter

Pracownia Druku 3D SkriLab 

BeCreo - zestawy z mikrokontrolerem 

Stacja lutownicza HOT AIR 

Aparat fotograficzny Sony ZV-1 

Statyw do aparatu i kamery 

Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką 

Mikrofon kierunkowy Saramonic SR-M3 

Mikroport Saramonic Blink 500 B1 

Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery 

Mikroskop DELTA 300 z kamerą 

Regały Grande L

Zestawy narzędzi ucznia 

Ekran multimedialny

Zestawy do robotyki LEGO SPIKE

powrót
Strzałka do góry