(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

IV edycja Tygodnia Konstytucyjnego

Kolejne warsztaty prawne w ramach IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego za nami.

Klasa językowa II a gimnazjum po raz drugi w ciągu ostatniego roku miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez Sędziego Sądu Rejonowego Marcina Loranca.

„14 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej klasie Sędziego Marcina Loranca. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, który trwał w całej Polsce od 4 do 11 listopada. Nasz gość opowiedział nam o Konstytucji, która jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce. Omawialiśmy kazusy, na których podstawie mogliśmy lepiej zrozumieć prawa i obowiązki nas, jako obywateli państwa. Pan Sędzia przedstawił nam także podstawy spraw cywilnych, jak i karnych, odwołując się do naszych własnych doświadczeń. Dyskusje, które wywiązały się podczas lekcji były burzliwe, ale bardzo pouczające.”

Patronat nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Opiekę merytoryczną nad materiałami dydaktycznymi sprawuje Pani Profesor Ewa Łętowska.

Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy ponownie.

Uczniowie klasy IIa

powrót
Strzałka do góry