(0 33) 863 15 81 (0 33) 863 18 49
zso_lodygowice@poczta.onet.pl

Aktor Teatru Polskiego w Bielsku–Białej uczy naszą młodzież

Po dłuższej nieobecności, 21 lutego br. - w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego - gościł w naszej szkole Jerzy Dziedzic. Aktor Teatru Polskiego w Bielsku–Białej zaprosił młodzież klas siódmych i gimnazjalnych w fascynującą podróż po tajnikach sztuki aktorskiej. Najpierw uczniowie ćwiczyli ruch sceniczny, potem różne zabarwienia gestu, słowa i pauzy, a w finale spotkania mieliśmy okazję uczestniczyć w przedniej zabawie z tekstem K. I. Gałczyńskiego - III aktem opery "Judyta & Holofernes Teatrzyku Zielona Gęś". Pan Dziedzic, jak mało kto, potrafi w formie okraszonej humorem przekazywać treści przydatne młodym ludziom nie tylko w świadomym uczestnictwie w kulturze, ale także na lekcjach oraz w życiu codziennym. Już cieszymy się na kolejne spotkania!

I. Wandzel

powrót
Strzałka do góry